کد خبر:93117 تاریخ انتشار : 1396/11/11-16:33:28
در راستای آغاز دهه مبارک فجر
بیانیه مسئول بسیج دانشجویی استان لرستان
لینک کوتاه http://lorestan.bso.ir/id/93117
انقلاب شکوه مند و بزرگ ایران قطعه ای متعالی و زرین از تاریخ  ملتی متدین و متمدن است که با تکیه بر تعالیم اسلام و راهبردی عاشورا؛ وعده الهی مبنی بر پیروزی مستضعفان بر طاغوت های زمان را محقق و با دین مدای، مقاومت، استکبارستیزی الگوی شد برای  همه ی آزادی خواهان و مستضعفان عالم و بیداری ملت های در بند را رقم زد.
از مهمترین  و اساسی ترین عوامل شکل گیری و پیروزی جنبش و نهضت فراگیر و همه جانبه انقلاب  اسلامی وجود رهبری بزرگ ، انقلابی و تکلیف گرا بود که بسیار نقش و اهمیت والایی در  تحقق آن داشت که حضرت امام خمینی (ره) از سال 40 و آغاز نهضت با استفاده از شبکه گسترده روحانیت مبارز و نیروهای متدین، انقلابی و خودجوش،منطق و انگیزه مبارزاتی را به اقشار مختلف منتقل و ایجاد نمود، گفتمان مبارزاتی امام (ره) از 15 خرداد سال 42 آغاز و در صحنه عمل محقق گردید، عملکرد ناشایست نظام فاسد ستم شاهی در تمامی عرصه های فرهنگی  ،سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی و تشدید خفقان ، مردم را بیشتر از گذشته9 متقاعد نمود که با نهضت امام (ره) همراه شوند، ویژگی های شخصیتی و منحصر به فرد رهبر نهضت و مرجعیت شیعی  و همراهی امت سرانجام از نیمه دوم سال 56 باعث بوجود آمد خیز انقلابی به صورت جهشی گردید و سرانجام  در بهمن  ماه سال 1357 نهضت عاشورایی امام و امت قهرمان ایران اسلامی ، رژیم فاسد پهلوی را سرنگون و جمهوری اسلامی  با رای قاطع و ضریب به 100 درصدی نظام مستقل جمهوری اسلامی را در کشور حاکم و مستقر نمودند، بلافاصله  بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند، دشمنان اسلام و استکبار جهانی که منافع خود را در خطر می دیدند توطئه های گوناگون داخلی و خارجی از جمله ، شورش گروهک ها،ترور، بمب گذاری جنگ 8 ساله دفاع مقدس ، تهدید و تحریم و دهها توطئه مختلف را با هدف سرنگونی ، تغییر رفتار یا تغییر ساختار طراحی و اجرا نمودند که الحمدالله با وجود رهبری مقتدر و امتی قهرمان  توطئه های دشمنان نقش بر آب و ایران اسلامی در مسیر رشد و توطئه اقتدار و سربلندی و سرافرازی قرار گفت و با توکل بر ذات اقدس الهی پرچم مقدس النقلاب اسلامی به دست مصالح بزرگ جهانی بر فراز این عالم بر افزاشته خواهد شد.
مردم ولایت مدار و بزرگ ایران اسلامی باید ضمن تبیین و ترویج گفتمان متعالی انقلابی و بیان نعمت های بزرگ این انقلاب شکوهمند همچون نعمت حاکمیت دین و ولایت مطلقه فقه در راس آن،استقلال ، آزادی ، نظام مردم سالاری دینی، اقتدار، عزت ، خودباوری برای نسل های نوپای انقلاب همچون گذشته با تمام وجود حافظ خون شهدای معزز و دستاورد های متعالی انقلاب باشند و با صبر و بردباری مشکلات را تحمل تا دشمنان مایوس و توطنه های آنان نقش بر آب شود.
البته مسئولین هم می بایست با روحیه انقلابی و جهادی مشکلات اقتصادی و معشیتی مردم را برطرف و امید و اعتماد را در درون جامعه ایجاد نمایند.
نظر به توطئه های مختلف دشمنان اسلام و انقلاب و برنامه ریزی آنان در 40 سالگی انقلاب ضرورت دارد ، مردم ولایت مدار و بصیر با صبر و استقامت مشکلات را تحمل و ضمن حفظ وحدت و انسجام در راستای توسعه و آبادانی و رفع گرفتاری های اقتصادی و معشیتی با محوریت اقتصاد مقاومتی تلاش مضاعف و همه جانبه ای داشته باشند.
و ان شالله امسال با حضور گسترده ،انقلابی  پرشور خود در مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن بار دیگر ضمن تجدید میثاق با امام و شهدای معزز و رهبری معظم انقلاب و آرمان های متعالی انقلاب ،بار دیگر بر دهان یاوگویان مستکبر مشت محکمی را وارد و امید آنان را به یاس و ناامیدی مبدل نمایند.
برنامه های بسیج دانشجویی در دهه مبارک فجر
  1. تبیین و ترویج اهداف و آرمان های متعالی و دستاوردهای انقلاب  در سطح دانشگاهها و مراکز آموزش عالی با هدف بصیرت افزایی و آشنایی نسل دوم و سوم انقلاب.
  2. ترویج روحیه انقلابی، جهادی ، استکبارستیزی در بین نسل نوپای انقلاب با برگزاری جلسات بصیرتی و همایش های جوانان انقلابی و پیوند آنان با نسل های قبلی انقلاب.
  3. فضاسازی تبلیغی و حضور فعال دانشجویان در برنامه های دهه مبارک فجر
  4. برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، تریبون آزاد با محوریت «تبیین گفتمان انقلاب»
  5. دیدار با خانواده های معزز شهدای النقلاب و شرکت در مراسم عطر افشانی قبور مطهر شهدا
  6. صدور بیانه های حماسی توسط شورای موانع بسیج دانشجویی استان دانشگاه های سراسر استان با تاکید بر حفظ و انسجام و ارتقا روحیه انقلابی و جهادی مسئولین نظام
  7. برپایی پایگاه های صلواتی و نمایشگاه های خص دستاوردهای انقلاب
  8. حضور گسترده و منسجم دانشجویان بصیر در مراسم یوم الله 22 بهمن
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: