کد خبر:96963 تاریخ انتشار : 1397/1/22-12:32:21
تأکید رئیس دانشگاه لرستان بر تقویت هرچه بیشتر ارتباط بین محققان دانشگاهی با بخشهای «اجرا» و «صنعت» برای رفع مشکلات
لینک کوتاه http://lorestan.bso.ir/id/96963
رئیس دانشگاه لرستان گفت:«تقویت ارتباط بین محققان دانشگاهی و بخش اجرا می‌تواند مشکلات مختلف از جمله مشکلات مرتبط با حوزه‌ی آب استان را رفع کند».
دکتر خسرو عزیزی تشریح کرد:«تقویت ارتباط مستمر بین سه بخش دانشگاه، صنعت و اجرا از خصوصیات دانشگاه نسل سوم است».
وی افزود:«کاربردی‌تر کردن پایان‌نامه‌ها و تقاضامحور بودن پایان‌نامه‌ها از جمله برنامه‌هایی است که در راستای سوق دادن به سوی دانشگاه نسل سوم در دانشگاه لرستان اجرایی شده است».
دبیر کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری لرستان توضیح داد:«کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان لرستان به ریاست استاندار در سالهای اخیر ایجاد شد که دارای 13 کمیسیون تخصصی است و در حال حاضر ریاست این کارگروه به معاونت اقتصادی استانداری لرستان تفویض شده است».
دکتر عزیزی تصریح کرد:«دستگاههای اجرایی موضوعات مختلف پژوهشی، تحقیقاتی و فناوری خود را در کمیسیون‌های این کارگروه مطرح می‌کنند و تاکنون نیز با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اولویت‌های تحقیقاتی، پژوهشی و فناوری دستگاههای اجرایی استان لرستان در این کارگروه مشخص شده است».
وی، تشکیل این کارگروه استانی را یک گام مهم در راستای تقویت ارتباط مستمر بین دانشگاه و دستگاههای اجرایی استان و تقویت پژوهش‌های کاربردی دانست.
رئیس دانشگاه لرستان، اظهار داشت:«این کارگروه 13 کمیسیون مختلف در بخشهای مختلف همچون کشاورزی، منابع طبیعی، آموزشی و محیط زیست دارد و دبیر کارگروه، دانشگاه لرستان است».
دکتر عزیزی توضیح داد:«در سال 95 تعداد 85 اولویت پژوهشی، تحقیقاتی و فناوری و در سال 96 تعداد 126 اولویت پژوهشی، تحقیقاتی و فناوری دستگاههای اجرایی استان لرستان به تصویب کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری لرستان رسید که مجموعاً 211 اولویت است».
رئیس دانشگاه لرستان تصریح کرد:«هرچقدر پژوهش‌های کاربردی بیشتر شوند گامهای اثربخش‌تری در زمینه‌ی رفع مشکلات برداشته می‌شود».    
وی گفت:«تفاهم‌نامه‌های متعددی بین دانشگاه لرستان با بخش صنعت منعقد شده که در راستای تقویت ارتباط بین دانشگاه و بخش صنعت استان است».
دکتر عزیزی تشریح کرد:«در این راستا تفاهم‌نامه‌هایی بین گروه پلیمر دانشگاه لرستان با پتروشیمی و همچنین بین گروه دام و باغبانی دانشکده کشاورزی با کشت و صنعت لرستان منعقد شده است».
رئیس دانشگاه لرستان افزود:«دانشگاه لرستان در زمینه‌ی موضوعات مرتبط با حوزه‌ی آب نیز، هیئت علمی و صاحب‌نظران قوی دارد که ارتباط بین محققان دانشگاهی و بخش اجرا در جهت رفع مشکلات و چالش‌های مرتبط با حوزه‌ی آب استان، بایستی تقویت و بیشتر شود».
وی تأکید کرد:«یکی از راهکارهای مهم و اساسی برای رفع مشکلات، این است که ارتباط بین محققان دانشگاهی با بخش اجرا و بخش صنعت، بیشتر و نهادینه‌تر شود».
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: