کد خبر:90400 تاریخ انتشار : 1396/9/16-17:10:21
🌹بیانیه بسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی الشتر به مناسبت شانزده آذر
به گزارش خبرگزاری بسیج دانشجویی استان لرستان،بسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی الشتر به مناسبت شانزده آذر بیانیه ای صادر کرده است.
لینک کوتاه http://lorestan.bso.ir/id/90400
اگر دانشگاه را سست بگیریم همه چیزمان از دستمان خواهد رفت.
🍀"امام خمینی (ره)"🍀

شانزدهم آذر سال ۱۳۳۲ روزی است که سه دانشجوی دانشگاه تهران ،شهیدان احمد قندچی،مصطفی بزرگ نیا و شریعت رضوی در اعتراض به دخالت های آمریکا و انگلیس در امور ایران و سفر "ریچارد نیکسون" معاون رئیس جمهوری آمریکا به تهران همراه دیگر دانشجویان به پا خاستند ،روزی است که لاله های وطن در خون افتادند و جنازه هاشان بر پای مستکبران و مستبدان همچون خیمه های سوخته آرام گرفت .
دانشجوی ایرانی در طول تاریخ معاصر اثبات کرده است که بینش عمیق نسبت به اوضاع موجود در اجتماع به موقع و پیشاپیش همگان واکنش نشان داده است .شانزده آذر سر آغاز حرکتی نوپا در مسیر استکبار ستیزی دانشجویان بود که با پیروزی انقلاب اوج گرفت و در گرما گرم حوادث پس از انقلاب به بلوغ رسید.
دانشجو مظهر بیداری و دانشگاه نماد آگاهی رسانی و مبدا تحولات کشور است . استقلال و آزادی و امنیت فضای دانشگاه به موازات استقلال ،آزادی و امنیت روانی و اخلاقی جامعه است .محدود کردن دانشگاه به معنای عدم تحرک و پویایی جوانان انقلابی و مسلمان ماست.
بسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی الشتر ضمن تبریک سالگرد شانزده آذر،روز دانشجو عهد و میثاق خود را با آرمان های مطالبه گری و عدالت خواهی دانشجویی اعلام میکند.🍁

بسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی الشتر
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: