کد خبر:94271 تاریخ انتشار : 1396/12/12-9:4:48
برگزاري مراسم ازدواج دانشجويي ويژه دانشجويان علوم پزشكي لرستان؛
65 زوج دانشجو پيوند آسماني خود را جشن گرفتند
مراسم ازدواج دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي لرستان در تالار لاله خرم آباد برگزار شد.
لینک کوتاه http://lorestan.bso.ir/id/94271
به گزارش خبرگزاری بسیج دانشجویی استان لرستان ،در اين مراسم كه به همت دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي لرستان برگزار شد 65 زوج دانشجو ازدواج خود را جشن گرفتند.در اين مراسم علاوه بر برگزاري مراسم عقد يكي از زوج هاي دانشجو به عنوان نمونه و چند برنامه شاد ديگر، كارگاه آموزشي ارتباطات زناشويي و راه هاي تحكيم خانواده توسط حجت الاسلام والمسلمين محمودي از مبلغين حوزه علميه قم و مشاور خانواده برگزار شد.
مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي لرستان در اين مراسم با اشاره به آياتي از قرآن مجيد گفت: خداوند در قرآن مي فرمايند ما شما را زوج آفريديم تا رشد كرده و به آرامش برسيد. حجت الاسلام والمسلمين مهدي مراديان عنوان كرد: آرامش زمينه ي رشد انسان خواهد بود و اهميت اين موضوع از اين آيه ي قرآن قابل درك است. وي همچنين گفت: مودت و رحمت دو اتفاق مهمي است كه ازدواج به آنها منتهي خواهد شد. حجت الاسلام والمسلمين مراديان در تعبير مودت و رحمت اظهار داشت: يكي از تفسيرهاي مهم در مورد اين دو مقوله اين است كه مودت يعني اين كع محبيت طرفيني باشد و رحمت يعني دستگيري هر كدام از زوجين در زمان بروز مصائب و مشضكلات از زوج ديگري است. وي ادامه داد: تعبير ديگر اين كه رحمت احساس علاقه و محبت و مودت ابراز علاقه و محبت از سوي زوجين نسبت به يكديگر است.
مسئول دفتر نهاد رهبري در دانشگاه علوم پزشكي لرستان در بخش ديگري از سخنانش به اهميت و ضرورت شناخت زوجين از يكديگر در يك تا دو سال ابتداي زندگي اشاره كرد و گفت: يك تا دو سال ابتداي زندگي بايد دقت كرد و شناخت را ايجاد كرد. حجت الاسلام والمسلمين مهدي مراديان عنوان كرد:متأسفانه خيلي از مشكلاتي كه براي برخي زوج هاي ما به وجود مي آيد نتيجه ي همين عدم شناخت هاست. وي تأكيد كرد: در روايات نقل شده است كه بعضي از مردها زنان خود را بهشتي مي كنند و بالعكس براي خانم ها نيز به همين شكل است. حجت الاسلام والمسلمين در پايان گفت: اميدوارم شما عزيزان نيز از اين دسته زوج ها باشيد.
گفتني است در همين راستا هداياي نقدي وهزينه ي سفر آموزشي- زيارتي به مشهد مقدس نيز از طرف دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي لرستان نيز به اين زوج ها اهدا شد.
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: